Wiele osób okazjonalnie interesujących się różnymi dziedzinami sportu zapewne słyszało kiedyś ten termin. Starzy wyjadacze stadionowego kibicowania natomiast znają go dobrze. Bukmacher – kim jest i czym się zajmuje? Jako że wokół tego nowego zawodu nagromadziło się ostatnio wiele niejasności, warto wyjaśnić go zarówno jednym, jak i drugim.

Zakłady bukmacherskie – jak obstawiać?

Najkrócej rzecz ujmując bukmacher zajmuje się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed różnego rodzaju zawodami sportowymi. Mniej więcej działa to na takiej zasadzie, jak zakładanie się z kimś o pieniądze. Typuje się wynik jakiegoś spotkania i wykłada odpowiednią kwotę. Jeśli zgadliśmy otrzymujemy jej odpowiednią wielokrotność, jeśli nie, tracimy całość.

Niewiele osób wie, że zakłady takie przyjmować można praktycznie o wszystko, nie tylko obstawiając wyniki meczów. Niezwykle popularne są choćby wszelkie wydarzenia społeczno-polityczne, takie jak wybory czy referenda.

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Pytacie nas… jakiego bukmachera polecamy

I w tym właśnie momencie niejeden czytelnik pomyśli sobie zapewne – fajna sprawa, idealny pomysł na biznes. Niestety, nie tak szybko, bowiem by założyć własną firmę bukmacherską wymagane jest specjalne zezwolenie Ministra Finansów. Interes ten jest też obwarowany wieloma regulacjami ustawy o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009. Po jej nowelizacji z 2017 roku w Polsce działać mogą wyłącznie firmy oferujące legalne usługi bukmacherskie.

Wspomnieć należy tu o fakcie, że wiele firm bukmacherskich idąc z duchem czasu swoją działalność z powodzeniem rozwija w internecie. Sieć oferuje w tym względzie mnóstwo nowych możliwości. Choćby taką, która zakłada, że oprócz standardowych zakładów przedmeczowych możemy obstawiać tzw. zakłady live, czyli dokonywać ich w trakcie trwania całego widowiska. Często w takich wypadkach strony udostępniają transmisję online.

Początkujący gracze moga natomiast liczyć na różnego rodzaju gratisy – bonusy powitalne czy też freebety. Dzięki temu całą zabawę rozpocząć mogą bez ryzyka.

Jest ryzyko jest zabawa

Dochodzimy do najważniejszego, czyli korzyści z ostawianych zakładów. Czy gra się opłaca? Tutaj opinie są podzielone. Ogólna zasada jest taka, by robić wszystko z głową i wiedzieć na co możemy sobie pozwolić. Adrenallina nie jest tutaj zbyt dobrym doradcą. Obstawiając mądrze możemy mieć z tego zarówno niezły fun, jak i znaczne przypływy gotówki.