Hazarad w Polsce posiada krótką aczkolwiek niezwykle burzliwą historię. Młoda demokracja po roku 90. ubiegłego stulecia długo niewiedziała jak podejść do tego tematu. Szara strefa powstała więc niemal od razu, jako że okazała się niezwykle dochodowa, z miejsca zainteresował się nią świat przestępczy. Ostatnie lata stanowią próbę naprawienia tych zaległości.

Ustawa hazardowa 2017

Wiadomo nie od dziś, że stracony czas nadrobić jest niezwykle trudno. Widać to dobrze na przykładzie nowej ustawy hazardowej, która w życie weszła z dniem 1 stycznia 2017 i do dziś w środowisku hazardowym jest ostro krytykowana.

Długo zapowiadana nowelizacja naprawić miała wiele błędów poprzedniej. Nadzieje były olbrzymie. Podsycane dodatkowo wypowiedziami polityków, takimi jak oświadczenie Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina o możliwościach wprowadzenia tzw. „modelu duńskiego”. Niestety, wyszło jak zwykle, Nowy akt, nie dość że pozostawił wszystkie złe przepisy, to dodatkowo wprowadził całą masę równie dyskusyjnych.

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Legalni bukmacherzy w Polsce

Niesławna ustawa życia również firmom bukmacherskim. Jej założeniem w tym względzie miało być usunięcie z rynku nielegalnych firm. Z tego też powodu powołano Rejestr Domen Służących Do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Domeny, które tam trafiają są blokowane już na poziomie dostawcy internetu. Również polskie banki straciły możliwość wykonywania przelewów od nielegalnych bukmacherów. Zakaz obstawiania zakładów u firm bez polskiej licencji spowodował natomiast, że rynku wycofało się kilku dużych graczy obawiających się utraty brytyjskiej licencji.

Zarówno oferowanie zakładów, jak i samo granie, szczególnie online stało się więc mocno ryzykowne. Dodatkowo blokowanie zagranicznych firm bukmacherskich, które w założeniu miało rozruszać rodzimy biznes i dochody z niego, przyniosło skutek zgoła odmienny. Samo typowanie stało się też o wiele mniej opłacalne.

Jednym z bukmacherów który oferuje ofertę na Polską Ekstraklasę jest bukmacher LV BET. Sprawdź już teraz ofertę na Ekstraklasę: https://legalni-bukmacherzy.pl/lvbet-ekstraklasa/